Відповіді на часті запитання

Шановні претенденти, друзі та гості сторінки! 

Ця інформація стосується лише громадян України у зв’язку з конфліктом в Україні!

? Я приїхав/ла на територію Чеської Республіки та не маю до кого звернутися за допомогою. Що потрібно мені робити?

           Зателефонуйте на інформаційну лінію для громадян України: + 420 974 801 802 (працює цілодовобо). Вони нададуть вам загальну інформацію. 

? Чи можуть приїхати українці, що не мають біометричного паспорта, що мають вичерпаний безвіз або мають дітей, що не мають оформлений паспорт?

          Чехія не може гарантувати, що можна буде перетнути зовнішній кордон ЄС. Необхідно взяти з собою всі наявні документи, що підтверджують їх особу.

? Чи мають українці, які їдуть до Чеської Республіки на прикордонних переходах, підтверджувати, що вони вакциновані проти covid-19 чи пройти ПЛР чи тест на антиген?

          У разі в’їзду до Чеської Республіки епідеміологічні заходи для громадян України були скасовані захисним заходом від 24 лютого 2022 року.

? Українець, який прибув до Чехії по біометричному паспорту, не може легально працювати в Чехії. Як він може отримати дозвіл на роботу?

  
         Від 24 лютого 2022 року особа прибуває на робоче місце ОАМП МВС у визначені спеціальні години та подає заяву на спеціальну  довгострокову візу. Потім необхідно домовитися з роботодавцем і отримати дозвіл на роботу в Бюро праці.

? Чи мають Українці що приїжджають подавати заяву про надання притулку?

         У цій ситуації вступ до процедури надання притулку не є оптимальним рішенням. Швидше та ефективніше оформити спеціальну довгострокову візу, яку можливо отримати, а крім того, можна подати заяву на дозвіл на роботу та працювати одразу. Проте кожен іноземець має право подати заяву про надання притулку. 

? Я приїжджаю до ЧР і в мене є з собою домашня тварина. Що потрібно забезпечети?


        Державне ветеринарне управління у зв'язку з надзвичайною ситуацією в Україні спростило умови щодо в'їзду домашніх тварин : собак, кішок, фреток, які супроводжують своїх власників під час втечі з України.

 ? Чи можу я за необхідності отримати матеріальну допомогу? Що потрібно мені робити?

       Іноземці, яким Міністерство внутрішніх справ видало спеціальну візу, також можуть подати заяву на отримання всіх видів грошової допомоги у важкій матеріальній ситуації, а саме на багатократну прожиткову допомогу та на доплату на житло, а також на одноразову надзвичайну негайну допомогу.

Заяву на вищевказану грошову допомогу можна подати особисто у формі письмової заяви на друкованому формулярі на відповідне відділення Центру зайнятості Чеської Республіки за місцем фактичного проживання або в електронній формі (формою надсилання заповнених формулярів з електронним підписом через систему електронного документообігу (датову схранку) або з використанням електронної ідентичності).

 

 ℹ Вся інформація з офіційних сторінок mvcr.cz

Snimek-obrazovky-2022-03-02-125605.png
Facebook VKontakte Instagram Viber WhatsApp Telegram Twitter