КРОКИ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ

Шановні друзі, претенденти, та гості сторінки!

Від 24.02.2022 усім громадянам України, які постраждали від воєнного конфлікту, після приїзду на територію Чеської Республіки протягом 3 днів необхідно:

? Зареєструватися на Cizinetské police / поліція Чешської республіки - відділ у справах проживання іноземців Департаменту поліції у справах іноземців.

? Потім звернутися до OAMP MV / ОАМП МВС. Там потрібно подати заяву на отримання спеціального типу довгострокової візи /specialni dlouhodobé vízum. 

На підставі цієї візи ви маєте право перебувати на території Чеської Республіки до 1 року. Також у вас буде доступ до державного медичного страхування, освіти, вільний доступ до ринку праці та право на додаткову допомогу, наприклад з житлом. Виїжджати в іншу країну ЕС можливо на термін максимально 90 днів (наприклад, для туризму, але не для праці). 

За дитину до 15 років подати заявку на спеціальну візу можете ви. Для цього вам потрібно приїхати на робоче місце OAMP MV із закордонним паспортном дитини або свідоцтвом про народження. Рекомендуємо взяти з собою фотографію дитини паспортного формату.

? Йдете до Uřadu práce / Центр зайнятості. Перед цим необхідно домовитися з роботодавцем і разом з Pracovní Smlouvou / Трудовим договором ви подаєте заявку на отримання дозволу працевлаштування в Чехії.

Медичне страхування  ви отримаєте автоматично (державне медичне страхування VZP), якщо ви отримаєте спеціальну довгострокову візу/Specialální dlouhodobé vízum. 

У випадку, коли перешкоди зникнуть, непідвладні вашій волі і нічого не заважатиме вам покинути Чеську Республіку, ви зобов'язані до 3-х днів подати заявку на скасування дії довгострокової візи з метою толерантного перебування на території Чехії.

 

 Гаряча лінія MVČR працює нон-стоп: + 420 974 801 802

 Гаряча лінія Міністерства охорони здоров'я: + 420 226 20 1221 (після дзвінка натисніть 8)

 

ℹ Вся інформація з офіційних сторінок mvcr.cz

bezency.png
Facebook VKontakte Instagram Viber WhatsApp Telegram Twitter